Klejenie warstwowe

Wszystkie produkowane przez nas łuki są wytarzane metodą klejenia warstwowego drewna, włókien szklanych i węglowych przy czym włókna węglowe są stosowane głównie w łukach sportowych i wyczynowych.

Trwałość

Modele tradycyjne nie są kopiami historycznymi łuków średniowiecznych, są oczywiście na nich wzorowane ale wykonane metodą nowoczesną znacznie doskonalszą od starych technik. Takie łuki noszą nazwę – płaskie (ang. flat bow) Łuki wykonane w ten sposób są bardzo sprężyste dynamiczne i pozbawione efektu układania się za cięciwą, a co za tym idzie bardzo trwałe.

Jakość drewna

Wieloletnie doświadczenie i wiele prób doprowadziło do uzyskania optymalnych kształtów i parametrów naszych wyrobów. Do produkcji używamy drewna jesionu, wiązu i jawora pierwszej jakości o specjalnym usłojeniu i sezonowanego w sposób naturalny.

ISO 9001 i 9002

Włókna szklane i żywice epoksydowe wykorzystywane do wyrobu łuków posiadają certyfikaty jakości ISO 9001 i 9002. Niestety ze względu na złożoność i pracochłonność produkcji (większość operacji jest wykonywana ręcznie) nie posiadamy wszystkich rodzajów łuków w ciągłej sprzedaży.

0